Hikayemiz

Merhaba!

İzninizle, Size bu platformun nasıl ortaya çıktığını anlatmak istiyorum. 9. Sınıfın ortalarına doğru Recep arkadaşım ile sosyal yardımlaşmanın ne kadar önemli olduğu ancak bunun özellikle 18 yaş altı bireyler için çok kısıtlı olduğunun farkına vardık. Bunun için bir şey yapmamız gerekiyordu, Dedik ki neden olmasın? Ancak sınavlar vb. işler olduğu için unutulmaya yüz tutmuş bir şekilde idi. Ancak 11. sınıfın sonlarına doğru bir başka arkadaşımın da aynı şeyden şikayetçi olduğu ve bunun için bir şeyler yapılması gerektiğini düşündüğünü öğrendim. İşte çalışmalarımıza o zaman başladık. Bir süre sonra bu arkadaşımın bu planları ertelemesi gerektiği için tekrar bu işlerin ben ve Recep’e kaldığını fark ettim. Bizim gibi platformların sayısının az olması nedeniyle bir gençlik platformu kurmamız gerektiğini fark ettik. Kimseyi ayırmadan, yargılamadan, fark gözetmeksizin yardım etmeyi amaçladık. Umarım sizler de bizimle aynı görüşü paylaşıyorsunuzdur. Hepinizi bu platformumuzda  üye olarak görmeyi çok isteriz.Kurulma aşamasının ardından Sosyal Sorumluluk projeleriyle karşınızda olacağız. İnanın ki sizi de aramızda görmekten çok memnun olacağız.

İ. Vefa Arslan

Kurucu Üye

Merhaba!
Öncelikle merhaba, benim adım Vefa 04.06.1999 tarihinde İzmir’de doğdum. Ama Bu olay biraz farklı gelişti. Belki de bu platformun kurulmasını aklıma getiren olay yaşandı, bir engelli olarak dünyaya geldim. Ancak bu detayın hayatımı etkilememesi adına ailemin büyük çalışmaları sonucu ‘‘normal’’ biri olduğumu söyleyebilirim. Etkisini azaltması adına kendimi bildim bileli fizik tedavi eğitimine gidiyorum. 12 yaşlarımda ise ameliyat oldum. Bu platform fikrinin somutlaşması 11. Sınfımı geçirdiğim Çağrıbey Anadolu lisesi’nde gerçekleşti. Arkadaşlarım her zaman iyi insanlar oldu şu ana kadar. Kendi imkanlarımla İngilizce seviyemi yeterli düzeye getirdim. Bölüm amacım ise Psikoloji okumak, ama beni ben yapan, bana en büyük katkısı olan şey yukarıda bahsettiğim doğumumda gerçekleşen olaydır. Belki de bu platforma dört kolla sarılmamın sebebi de budur. Bilemezsin/bilemem…

 

Recep Ömer Zorlu

Kurucu Üye

Merhaba arkadaşlar!
Benim adım Recep.24.04.2000 de İstanbul’da doğdum.Aslen Konyalıyım.Bu platformu Vefa ile beraber kurmaya karar verdik.Lise 1 den beri kafamızda olan bu düşünceyi en sonunda bu yaz hayata geçirmeye karar verdik ve çalışmalarımıza başladık.Lise 4. sınıfa geçeceğim.İleride bilgisayar mühendisi olmak istiyorum.Bu işe atılmamız da ki temel gayemiz insanlara yardım etmek ve her yaş ve kesimden insana da bu olanağı sunmaktı.Sanırım bunu da başarmak üzereyiz…

Esma Işıltan

    Sosyal Medya Direktörü

Merhaba!
İstanbul doğumlu 17 yaşında bir lise öğrencisiyim.
Her olayda ve her durumda üç maymunu oynayan insanlar ile ben ve kardeşlerime üç maymunu oynamamayı tembih etmiş ailem arasında kişiliğim şekillendi.
Üç maymunu oynamanın ne kadar kolay olduğunu anlamak için dahi olmaya gerek yoktu.
Fakat dünyaya ve insanlığa en büyük katkıyı hep oynamayanlar yapıyordu.
Zaman içinde tanık olduğum bazı olaylar bir şeylere sessiz kalıp,duymamazlıktan ve görmemezlikten gelme fikrinin gerçekten insan olmanın özünü ufacık da olsa kavramış birinin yapamayacağı bir şey olduğunu düşünmeme sebep oldu.
İnsan görüyorsa müdahale etmeli,duyuyorsa duyduğunu,biliyorsa bildiğini saklamamalıydı.
Bazı şeyler ancak bu sayede düzelebilirdi.
Daha sonradan benimle ortak fikirleri paylaşan Recep ve Vefa ile tanıştım.
Onlarda üç maymunu oynamıyorlardı.
Belki de bundandır yakınlaşmamız uzun sürmedi.
Bir gün bana bir platform kurduklarını ve bir parçası olup olamayacağımı sordukları zaman tereddütsüz kabul ettim.
Bir şeyler yapmak hiçbir şey yapmamaktan iyidir felsefesiyle çıktığım bu yolculuk nereye varır hiçbir fikrim yok. Fakat bazen önemli olan yolun nereye gittiği değil,yolculuğun kendisidir.
Ben keyifli olacağından eminim.